Pierwszy dzień wiosny

Dodano: 26 marca 2024 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Pierwszy dzień wiosny

Jak każdego roku, to nie był zwyczajny dzień. Wszyscy uczniowie ubrani w wiosenne stroje w barwach wiosny, już od rana byli podekscytowani. Tego dnia przybyła do szkoły pani leśnik, która opowiadała o budzącym się życiu, wiośnie w lesie. Uczniowie otrzymali kolorowanki z ciekawostkami związanymi z porami roku. W klasach tego dnia wykonano plakaty przedstawiające przysłowia o wiośnie. Następnie wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie mogli podziwiać piękne, wiosenne kapelusze wykonane na konkurs. Uczniowie klas 2a i 2b zaprezentowali scenki "Przyjście wiosny" J. Brzechwy oraz " Spóźniony słowik" do wiersza J. Tuwima. Każda klasa zaśpiewała przygotowaną piosenkę o wiośnie, miał miejsce pokaz mody wiosennej oraz Pani Wiosny. Na koniec wręczono nagrody za zwycięstwo w konkursach plastycznym i logopedycznym. Pełni wrażeń, radości z nadejścia upragnionej wiosny, pożegnaliśmy się hasłem- Precz Zimo Zła!