TYDZIEŃ KULTURY UCZNIOWSKIEJ I DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dodano: 29 listopada 2023 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
TYDZIEŃ KULTURY UCZNIOWSKIEJ I DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Miniony tydzień 20-24 listopada upłynął nam pod hasłami: KULTURA i ŻYCZLIWOŚĆ. Na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych uczniowie rozmawiali o właściwym zachowaniu, ustalali wspólne zasady współdziałania i przypominali sobie, co kryje się pod słowami savoir-vivre.
Na gazetkach klasowych zawisły Klasowe Kodeksy, do których przestrzegania zobowiązali się poszczególni członkowie klas. Oprócz przypomnienia czego nie wolno robić lub nie wypada, zadbaliśmy w tych dniach również o życzliwe gesty. Każdy członek naszej szkolnej społeczności, również ten pełnoletni, miał za zadanie wykonać dobry uczynek, zapisany na wylosowanym serduszku. Życzliwości i dobroci było tyle, że powstało całe drzewo, które nazwaliśmy Drzewkiem Życzliwości.
21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości został nam osłodzony przez nasz pracowity Samorząd Uczniowski na czele z p. Małgosią Kęsicką, poprzez cukierki z mądrymi sentencjami. Przedstawiciele Samorządu wraz z Opiekunem nie zrazili się chłodem na dworze i wybrali się także na spacer po Starym Bojanowie, gdzie rozdawali słodkości i złote myśli. 
Życzliwości i uśmiechów nie zabrakło także na szkolnej świetlicy. Nasi wychowankowie wykazali się zarówno plastycznie, jak i kulinarnie. Wykonali serduszka i słoneczka z dobrymi słowami, które przekazywali później rodzicom lub przyjaciołom, a także uczyli się zasad nakrywania do stołu i wymyślili przepis na życzliwość. 
Po takiej dawce dobroci, życzliwości i kultury, liczymy na ich rozrost. W końcu „Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”. Zapraszamy do fotorelacji z tych pięknych, szkolnych dni.