Zakończenie roku szkolnego klas I-III wycieczką do Nenufaru

Dodano: 27 czerwca 2022 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Zakończenie roku szkolnego klas I-III wycieczką do Nenufaru

W środę 22 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły ruszyli pirackim szlakiem po zdobycie tytułu pirata i specjalnego pirackiego odznaczenia. W kościańskim Nenufarze - Pirackim Parku Rozrywki czekało na nich wiele atrakcji. Na początku dzieci zostały powitane przez Pirata, który opowiedział o tym, jakie zadania dziś czekają naszych uczniów. Otrzymali oni mapkę oraz kartę do zdobywania cech poszukiwacza skarbów: mądrości, siły, dbania o innych, koncentracji i pływania tratwą. Młodzi Piraci musieli odczytać egipski alfabet, zakopać krokodyla, przejść ruchomym mostem, znaleźć się w domku, który się obraca, nakarmić zwierzątka, przejść przez "czarną dziurę", a także strzelać z łuku, zanim zostali pasowani na Pirata i otrzymali medal. Pozytywną atmosferę tego dnia dopełniła wymarzona, słoneczna pogoda. Ruch na świeżym powietrzu to zdecydowany atut takiej formy spędzania czasu. Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.
Zapraszamy do fotorelacji.