Wycieczka do Kórnika i Puszczykowa

Dodano: 14 czerwca 2022 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Wycieczka do Kórnika i Puszczykowa

Czas wycieczek trwa. Młodsi uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę.

Najpierw odwiedzili muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Obejrzeli wystawę przywiezionych pamiątek z podróży rodziny Fiedlerów, słuchali opowieści z nimi związanych . Byli w miniaturze piramidy egipskiej z Gizy, na statku – rekonstrukcji, którym pływał Krzysztof Kolumb. Obejrzeli również wystawę związaną z książką i filmem "Dywizjon 303".

Później udali się do Kórnika. Zwiedzili  piękne wnętrza malowniczego zamku z ,,białą damą’’, szafami gdańskimi, pięknymi parkietami, zabytkowymi wnętrzem, słuchali ciekawych historii opowiedzianych przez panią przewodnik. Oglądali również rośliny, drzewa znajdujące się w Arboretum i poznali  ciekawe opowieści z nimi związane. Odbyli również rejs po jeziorze kórnickim i spożyli pożywny obiad i smaczne lody, napoje…. Zmęczeni ale pełni wrażeń wrócili do domu.