Wspaniały Dzień Dziecka w Koczurach

Dodano: 20 czerwca 2022 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Wspaniały Dzień Dziecka w Koczurach

Uczniowie z klas I-III 1 czerwca świętowały w Nadleśnictwie Koczury. Na miejscu przywitał nas pracownik Nadleśnictwa p. Jarosław Bączek, który oprowadził nas po ścieżce przyrodniczo – leśnej oraz ochronce dla zwierząt. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały jego opowieści o zwierzętach – mieszkańcach „ochronki”. Przypomniał dzieciom o zasadach, które obowiązują w lesie. Dowiedzieliśmy się również, że bielik nie jest orłem, gdyż należy do rodziny jastrzębiowatych. Dzieci z bliska zobaczyły jelenia, daniele, sarny, lisy, pawia, sowy i inne zwierzęta.                                                                                                         Po spacerze z radością smażyły sobie kiełbaski nad ogniskiem, które wraz z bułką smakowały wybornie. Po  posiłku mieliśmy czas na harce i zabawy, grę w piłkę nożną, dwa ognie, badmintona oraz inne gry.

Szczęśliwi i pełni dobrej energii wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka opłacona była ze sprzedaży kasztanów, które zbieraliśmy przez kilka lat.