Mój szkolny kolega z misji

Dodano: 24 maja 2022 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Mój szkolny kolega z misji

Dnia 18 maja 2022 r., w Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym k. Warszawy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XXI edycji konkursu „FRATELLI TUTTI – BRATERSTWO MISYJNE” – „Mój szkolny kolega z misji”. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie. Konkurs odbywał się w kilku kategoriach. Nasi uczniowie wzięli udział w kategorii plastycznej oraz literackiej. Zadaniem uczniów było napisać pracę literacką opisującą sylwetkę misjonarzy oraz rzeczywistość pracy misyjnej lub wykonać pracę plastyczną nawiązującą do pracy misjonarzy. W konkursie wzięło udział blisko 4 tysiące uczestników reprezentujących 400 szkół z całej Polski.

Laureatki XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z Misji”

I miejsce w kategorii literackiej  4-6  zajęła:

Małgorzata Sikora,

III miejsce w kategorii literackiej  7-8  zajęła:

Zofia Kamieniarz

Dziewczynkom gratulujemy i dziękujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w zaangażowaniu na rzecz koleżanek i kolegów z krajów misyjnych.