Miasto Kopernika i piernika - wycieczka

Dodano: 07 czerwca 2022 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Miasto Kopernika i piernika - wycieczka

3 czerwca uczniowie klas siódmych i ósmych wyjechali do Torunia. Zwiedzili najważniejsze miejsca na mapie Starego Miasta i poznali legendy związane z Toruniem. Jednym z punktów wycieczki było zwiedzanie domu Mikołaja Kopernika. W scenerii średniowiecznej kamienicy uczniowie poznali zagadnienia związane z astronomią i rozszerzyli swoją wiedzę na temat działalności, osiągnięć i życia wybitnego astronoma. Z kolei w zabytkowych salach Dworu Mieszczańskiego odbył się pokaz rycerski. Uczniowie wysłuchali także ciekawostek dotyczących życia średniowiecznych rycerzy i na chwilę mogli przenieść się w czasie. W Geodium wzięli udział w interaktywnej wystawie na temat Ziemi. Pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, czyli jednym  z najbardziej rozpoznawalnych symboli Torunia, grupa stanęła do pamiątkowego zdjęcia. Te i inne obejrzycie w galerii.