Dodano: 12 września 2022 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości

W ramach pozyskanych środków zakupiono sprzęt i pomoce dydaktyczne, które pozwolą naszym uczniom uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Maksymalna kwota, o jaką mogliśmy wnioskować, to 72 600 zł. Wszystkie otrzymane fundusze zostały już spożytkowane. Otrzymane fundusze wykorzystaliśmy na zakup wyposażenia podstawowego: drukarki 3D wraz z akcesoriami i laptopem, aparat fotograficzny z dodatkowymi elementami, oświetlenie do realizacji nagrań, zestaw mikrofonów, mikroport z akcesoriami, stację lutowniczą. Ciekawą inwestycja okazało się wirtualne laboratorium chemiczne Empiriusz, dzięki któremu uczniowie mogą na lekcjach chemii brać udział w doświadczeniach, a także roboty Abilix Krypton, które będziemy wykorzystywać na zajęciach technicznych.

Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany przez naszych uczniów podczas zajęć dydaktycznych, rozwijających zainteresowania, specjalistycznych, uroczystości szkolnych oraz w świetlicy szkolnej.