Z wizytą we Wrocławiu

Dodano: 22 czerwca 2023 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Z wizytą we Wrocławiu

Dnia 16 czerwca 2023 roku uczniowie klas 5B i 6A wybrali się do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród uczniów wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Pogoda dopisała i starczyło jeszcze czasu i sił, by przespacerować się wzdłuż Odry i udać się do Centrum wiedzy i nauki o wodzie Hydropolis, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, repliki oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą ukazywaniu wody z różnych perspektyw. Hydropolis podzielone jest na 7 stref tematycznych, cykliczne wystawy, strefę przeznaczoną dla dzieci i przestrzeń do relaksu. Stałe atrakcje muzeum wody to m.in.: Historia Inżynierii Wodnej, Człowiek i Woda, Miasto i Woda, Ocean Życia, Stany Wody, Planeta Wody, Strefa Głębiny. Jeszcze przed wejściem na teren budynku Hydropolis można zapoznać się z Drukarką Wodną, która jest najdłuższą instalacją tego typu w Europie. Ma aż 46,5 m długości. Uczniowie zmęczeni, znaleźli jeszcze siły, aby uatrakcyjnić powrót autokarem, śpiewając ulubione piosenki.