Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dodano: 20 września 2023 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 20 września 2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Lokal wyborczy znajdował się na piętrze na korytarzu szkolnym. Do udziału w głosowaniu uprawnieni byli wszyscy uczniowie klas IV-VIII. Każdy uczeń, który wziął udział w głosowaniu otrzymywał kartę wyborczą i mógł oddać głos. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza, którą tworzyli wybrani uczniowie klas szóstych - Julia Rzepecka, Weronika Maćkowiak, Maja Kicińska oraz Marta Włodarczak. Po zakończeniu wyborów Komisja Wyborcza w obecności opiekuna samorządu uczniowskiego dokonała podliczenia głosów.
Uprawnionych do głosowania było 137 uczniów. Głos oddało 131 uczniów, co stanowi 96% uprawnionych do głosowania. Jeden głos był nieważny. W skład samorządu weszło 12 uczniów: Tomasz Kurpisz, Maria Nadolna, Julia Schulz, Anastasiia Lisnycha, Zuzanna Kaczmarzyk, Lena Apolinarska, Agata Chruścicka, Alicja Szymańska, Fabian Szymański, Zofia Tyrakowska, Zuzanna Rzeźnik oraz Weronika Kram. Opiekunem samorządu uczniowskiego została wybrana p. Małgorzata Kęsicka. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w głosowaniu. Gratulujemy wszystkim wybranym. Życzymy wielu pomysłów i wytrwałości w pracy. Powodzenia!