POWITANIE WIOSNY = WIOSENNY DZIEŃ ZDROWIA

Dodano: 22 marca 2023 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
POWITANIE WIOSNY = WIOSENNY DZIEŃ ZDROWIA

Wiosna! Któż z nas na nią nie czeka... Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole przebiegał pod hasłem „Wiosenny Dzień Zdrowia.

Lekcje tego dnia? Oczywiście! Z tą jednak różnicą, że nauczycielami byli uczniowie, a nauczyciele przypomnieli sobie lata w szkolnej ławie.

Następnie uczniowie z klas 4-8 rywalizowali w różnych konkurencjach, m.in. rozwiązywali krzyżówki, zagadki i rebusy. Jedno z zadań polegało na napisaniu wiersza nt. wybranego owocu lub warzywa, kolejne zaś wymagało zaprezentowania wymyślonej reklamy środków czystości np. past do zębów, szamponów czy mydeł. Trzeba przyznać, że prezentacje były bardzo zabawne i... ciekawe. Dzieci wykonywały również plakaty nt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Wszystko to pokazało, że świadomość konieczności zdrowego i ... czystego trybu życia nie jest nikomu obca.

Rywalizacja międzyklasowa była bardzo wyrównana. Ostatecznie I miejsce zdobyła kl.5a.