PIERWSZAKI PRZYJACIÓŁMI ZIPPIEGO
10 czerwca 2025 r. zakończyliśmy w naszej szkole realizację programu profilaktycznego "Przyjaciele Zippiego", który rozpoczęliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego i profilaktyki uniwersalnej, skierowany do dzieci w wieku 5–8 lat. Programem objęto wszystkich uczniów klas pierwszych.
Dzieci uczyły się na zajęciach jak rozpoznawać i wyrażać emocje, jak radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi, wzmacniały umiejętności komunikacyjne, a także budowały poczucie własnej wartości. Zajęcia miały na celu również zapobieganie wykluczeniu społecznemu i promowanie pozytywnych postaw wśród uczniów.
Cieszymy się, że nowo wprowadzony w naszej szkole program spotkał się z tak pozytywnym odbiorem ze strony rodziców i uczniów.