"Mój sposób na pamięć o Powstaniu Wielkopolskim"

Dodano: 27 października 2023 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie

Udział w konkursie "Mój sposób na pamięć o Powstaniu Wielkopolskim" stał się jednocześnie okazją reprezentowania naszej szkoły w uroczystościach związanych z obchodami 156. rocznicy urodzin oraz 86. rocznicy śmierci gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Szkole Podstawowej w Lusowie. W skład pocztu sztandarowego weszli Zofia Tyrakowska, Szymon Grzesiewicz i Julia Poloszyk, a kwiaty pod pomnikiem Generała złożyli Weronika Kram, Julia Schulz i Wojciech Wujek - uczestnicy konkursu.

Organizatorzy konkursu Towarzystwo Pamięci gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie, Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie, Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie zwrócili uwagę, że wpłynęło ponad 160 prac, których pomysłowość niejednokrotnie zaskakiwała. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Jesteśmy dumni, że wyróżnioną uczestniczką w kategorii praca literacka została Weronika Kram, a Wojciech Wujek zajął III miejsce.