EduEvent

Dodano: 07 grudnia 2023 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
EduEvent

Dnia 4 grudnia 2023r. ponownie odwiedził naszą szkołę nauczyciel geografii i przyrody- pan Mateusz Łucki, który przeprowadził kilka niezwykłych eksperymentów. Widzieliśmy m.in. doświadczenia z ciekłym azotem, płonącą dłoń, lewitowanie magnesu oraz dowiedzieliśmy się jak najszybciej napełnić powietrzem rękaw do pieczenia.

W spotkaniu brali udział uczniowie klas I – VIII. Bezpośrednie uczestnictwo w zajęciach oraz samodzielne wykonywanie eksperymentów sprawiły, że spotkanie było dla uczestników bardzo atrakcyjne, rozwijało wiedzę, ciekawość i wyobraźnię.

Część eksperymentów p. Mateusz wykonał samodzielnie, a do niektórych wybierał chętnych uczniów. Było kreatywnie, naukowo, wesoło i bezpiecznie.