Działania wolontariuszy

Dodano: 24 marca 2023 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Działania wolontariuszy

Dzień gofra dla Mateusza

18 stycznia zorganizowaliśmy "Dzień gofra dla Mateusza". Chłopak od czerwca 2022 roku dzielnie walczy z nowotworem - mięsak Ewinga. Podczas przeprowadzonej akcji zebraliśmy 1658 zł, Dziękujemy za zaangażowanie i niesienie pomocy tym, którzy tego potrzebują.

Dzień gofra dl Wojtusia

1 marca 2023 r. w  naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień gofra dla Wojtusia Klaby z Sączkowa. Akcja przyniosła aż 1377,20 zł. Zebrana kwota wspomoże pooperacyjną rehabilitację Wojtusia. Dziękuję za okazaną pomoc i otwarte serca.

Zbiórka chemii

Zespół Szkół w Starym Bojanowie we współpracy z Leszczyńskim Bankiem Żywności prowadził zbiórkę chemii gospodarczej i artykułów higienicznych dla seniorów. 7 marca wolontariusz ze Stowarzyszenia odebrał podarowane przez Was produkty, a było ich mnóstwo. Dziękuję wszystkim darczyńcom ;)

Aktywni dla pokoleń - start

22 marca 2023 roku nasi wolontariusze uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym przez Zespół Szkół w Czaczu. Uroczystość ta została zorganizowana w ramach projektu „Aktywni dla pokoleń - start”  finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Celem programu jest przede wszystkim integrowanie i rozwijanie umiejętności współpracy pomiędzy różnymi pokoleniami.
Na początku organizatorzy uroczystości przywitali wszystkich przybyłych gości,  potem nastąpiły przemówienia i część artystyczna, którą przygotowali uczniowie szkół z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. 4a Katarzyna Kaźmierczak, która recytowała wiersz Tomka Nowaczyka "Łoś".
W ostatniej części wydarzenia odbyły się warsztaty, które poprowadzili podopieczni z Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Nasi wolontariusze mogli spróbować techniki rzeźbienia dłutem w drewnie, nauki szydełkowania oraz nauki alfabetu Braille. Dla naszych uczniów był to bardzo mile spędzony czas z osobami sprawnymi inaczej. Dziękujemy organizatorom z Zespołu Szkół w Czaczu za zaproszenie.