Święto Patrona Szkoły

Dodano: 30 stycznia 2023 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Święto Patrona Szkoły

27 grudnia, to dzień, w którym upamiętniamy Powstańców Wielkopolskich, Patronów naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęliśmy Apelem Poległych, aby dalej celebrować święto w akademii. Zanim uczniowie wprowadzili zebranych w czasy lat 1918 - 1919, gość szkoły Mariusz Mikołajewski, wiceprezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Poznaniu, na wniosek śmigielskiego koła, uhonorował Kombatanckim Certyfikatem Pamięci Izabelę Kołak, Iwonę Woś-Sochacką, Aleksandra Derę, Piotra Świdzińskiego, Aldonę Kaźmierczak i Grzegorza Kaźmierczaka, natomiast Kombatanckim Krzyżem Pamięci Ilonę Konieczną, Adama Białasa oraz Michała Majera.

Tradycyjnie delegacja uczniów udała się na cmentarz w Starym Bojanowie, aby zapalić światełko na grobach Powstańców.

Przy okazji uroczystości rozstrzygnięty został konkurs literacki pod hasłem "Pamiętam, skąd pochodzę..." tematycznie związany z Patronem szkoły.

Gratulujemy I miejsca Wojciechowi Wujkowi z kl. Va, II miejsca Kornelii Hojan i Kacprowi Hampelowi z kl. IVb oraz III miejsca Julii Schulz z kl. Va.