Mobilne Laboratoria Przyszłości

Dodano: 19 stycznia 2023 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Mobilne Laboratoria Przyszłości

Do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości. Dnia 13 stycznia 2023 r. w ramach projektu Laboratoria Przyszłości wybrani uczniowie naszej szkoły z klas IV – VIII i uczniowie Szkoły Podstawowej im. por. S. Rysmanna w Bronikowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Edukatorów. Zajęcia odbyły się równocześnie w dwóch grupach. Pierwsza grupa to: „Druk 3D i modelowanie”, druga grupa: „Gesty: sieci neuronowe (sztuczna inteligencja)”. Nasi uczniowie, wymieniając się, uczestniczyli w 4 godzinach zajęć.

Uczniowie tworzyli swoje pierwsze projekty do wydruku 3D. Poznali znaczenie sztucznej inteligencji. Wykorzystywali gesty do obsługi gier.

Warsztaty poprowadzone przez Edukatorów w ramach projektu Mobile Laboratoria Przyszłości cieszyły się dużym zainteresowaniem i bardzo się podobały.