Korowód bajek i baśni

Dodano: 18 maja 2022 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Korowód bajek i baśni

13 maja 2022 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w imprezie edukacyjno-integracyjnej „W krainie bajek i baśni”, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu pod honorowym patronatem Burmistrz Śmigla. Była to już XVII edycja tej imprezy i wzięło w niej udział ponad 900 dzieci z naszej gminy. Tegorocznym hasłem przewodnim była „Podróż dookoła świata z baśnią i bajką”. Uczniowie przebrali się w przeróżne stroje bajkowe i nie tylko. Po przejściu ulicami Śmigla każdy otrzymał pyszną drożdżówkę i wodę. Pogoda dopisała, były wspólne pląsy i zabawy. Dzień zaliczamy do bardzo udanych.

Gminny Konkurs Plastyczny

Uczniowie klas I-III wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Magia i czary w bajkach i baśniach” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu. Wpłynęła  370  prac. Nagrodzeni zostali:

I miejsce w kategorii klas drugich – Jan Nowaczyk klasa 2b,

II miejsce w kategorii klas trzecich – Maksymilian Kalinowski klasa 3a