Dzień Matematyki

Dodano: 14 czerwca 2022 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Dzień Matematyki

13 czerwca odbyły się w naszej szkole obchody "Dnia Matematyki". Z tej okazji uczniowie klas IV - VIII brali udział w różnych konkurencjach. Wśród zadań pojawiły się m. in. stworzenie gazetki matematycznej złożonej z samych figur i tu czniowie wykazali się kreatywnością. Podobnie jak w zadaniu, w którym należało wymyślić okrzyk matematyczny. Oprócz wyżej wymienionych podopieczni zobowiązani zostali do wykonania ćwiczenia o tajemniczej nazwie "sznurek", które polegało na odcięciu kawałka sznurka o długości najbardziej zbliżonej do tzw. złotej liczby, czyli długości ok. 1,6 m. Uczniowie bawili się również w skojarzenia oraz rozwiązywali zagadki, krzyżówki, wykreślanki i łamigłówki matematyczne.
Pierwsze miejsce zdobyła klasa 5, otrzymując w nagrodę od Rady Rodziców do wyboru talon na lody lub pizzę.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie.