Empiriusz - kolejna odsłona

Dodano: 17 maja 2023 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Empiriusz - kolejna odsłona

Uczniowie korzystając z wirtualnego laboratorium chemicznego Empiriusz poznają elementy wyposażenia pracowni chemicznej. Uczą się projektować doświadczenia chemiczne. Po wykonaniu doświadczeń, uczniowie z wykorzystaniem programu Empiriusz rozwiązują testy, które pozwalają im sprawdzić zdobytą wiedzę i umiejętności. Doskonalą również poprawne formułowanie zapisu obserwacji i wyciąganie wniosków. Poprawne wykonanie doświadczenia, zadań testowych oraz karty laboratoryjnej związanych z wykonaniem doświadczenia jest dla uczniów źródłem satysfakcji z dobrze wykonanego zadania i wzbudza w nich zainteresowanie chemią. Doświadczenia wykonywane przez uczniów w wirtualnym laboratorium są przez uczniów bardzo chętnie wykonywane i obserwowane.

W załączeniu zdjęcia wykonywanych przez uczniów klasy 7 doświadczeń:

• otrzymywanie tlenu z manganianu (VII) potasu
  • palanie węgla, siarki i magnezu w tlenie
  • doświadczenia te są związane z następującymi tematami lekcji
  • tlen - najważniejszy składnik powietrza
  • rodzaje reakcji chemicznych.