Godło Państwowe

Misie i Żabki – mali patrioci

Dnia 30 kwietnia dzieci z grup Misie i Żabki rozmawiały o patriotyzmie w związku ze zbliżającymi się świętami majowymi. Dzieci ubrane w barwy narodowe uczciły te dni wspólnym odśpiewaniem hymnu – Mazurka Dąbrowskiego oraz wykonaniem flag. Przedszkolaki przypomniały sobie także o symbolach narodowych.

Majowe święta

W piątek, 30 kwietnia dzieci uczciły, wyjątkowe dla każdego Polaka, nadchodzące święta majowe. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały prezentację o patriotyzmie, poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie, a na podsumowanie tematyki wykonały godła oraz książeczki o Polsce.

Zwycięzcy konkursu plastycznego „Ozdoba wielkanocna”

Teatrzyk kukiełkowy

Dnia 23 kwietnia grupy Misie oraz Żabki uczestniczyły w teatrzyku kukiełkowym pt. „Legenda o smoku wawelskim” przygotowanym przez panie przedszkolanki. Przedstawienie było podsumowaniem całego tygodnia, w którym rozmawialiśmy o kulturze, operze, teatrze oraz kinie. Dzieci „zakupiły” bilety, zajęły miejsca i z zaciekawieniem przyglądały się toczącej się opowieści. Na koniec wyraziły swoje uznanie brawami.

Dzień Ziemi u Żabek

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci z grupy Żabki doskonale wiedzą, jak dbać o naszą planetę.

Dzień Ziemi u Tygrysków

Tygrysków eksperymenty z wodą

Oto, co udało się osiągnąć przedszkolakom w czasie eksperymentowania z wodą.


Zwierzęta, które dają mleko w wykonaniu Misiów


Mali artyści – Motylki i Kotki


Wielkanoc u Tygrysków

„Wielkanocna ozdoba” – rozstrzygnięcie konkursu

W naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs wielkanocny pod hasłem „WIELKANOCNA OZDOBA”.  W konkursie tym wzięły udział chętne dzieci wraz ze swymi rodzinami. Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie prace były piękne i każdy uczestnik włożył wiele wysiłku i zaangażowania w ich wykonanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom za podjęcie wyzwania.
Oto wyniki:
W grupach młodszych:
I miejsce Lena Tomowiak (grupa ,,Żabki”),
II miejsce ex aequo Weronika Grobelna, Aleksandra Grobelna (grupa ,,Misie”),
III miejsce Maja Apolinarska (grupa ,,Misie”).
W grupach starszych:
I miejsce ex aequo Oskar Gbiorczyk, Aleksandra Gbiorczyk (grupa ,,Tygryski”),
II miejsce Michalina Kazubska (grupa ,,Motylki”),
III miejsce Adam Dorynek (grupa ,,Kotki”).
Wyróżnienia: Wojciech Pawlak (grupa ,,Żabki”), Franciszek Jędrzejczak (grupa ,,Motylki”), Piotr Galik (grupa ,,Tygryski”), Kamil Wawrzyniak (grupa ,,Kotki”).

Serdecznie gratulujemy! 🙂


Wielkanocne jajka Misiów


Palmy Kotków


Odwiedziny zajączka u Misiów


W poszukiwaniu wielkanocnego zająca

Nadeszła wiosna i dużymi krokami zbliżają się święta wielkanocne. Nie sposób nie podtrzymać tradycji poszukiwania wielkanocnego zajączka. Kotki, Motylki i Tygryski przygotowały koszyczki, aby niespodziewany gość mógł zostawić w nich coś smacznego i… udało się.