Godło Państwowe

Świętowanie Żabek i Misiów

1 czerwca grupy Misie oraz Żabki świętowały w przedszkolnym ogrodzie Dzień Dziecka. Były m.in. zabawy ruchowe przy muzyce, konkurencje sportowe, malowanie farbami na folii, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną. Zabawom nie było końca. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Pogoda dopisała, dlatego większość czasu spędziliśmy na placu, biorąc udział w zabawach ruchowych. Nie zabrakło też baniek mydlanych, które zawsze sprawiają dzieciom wiele radości.Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, a na wszystkich czekała słodka niespodzianka.
Kotki, Motylki i Tygryski jednogłośnie stwierdziły, że „było super”!!!

Z najserdeczniejszymi życzeniami

Dzień mamy i taty-26.05.2021 – YouTube

Zdrowe śniadanie u Kotków, Tygrysków i Motylków

W ramach innowacji kulinarnej ,,Przedszkolaki robią smaczne i zdrowe przysmaki’’ dzieci przygotowały samodzielnie śniadanie. Poznały korzyści wynikające ze spożywania zdrowego posiłku. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas jego przygotowywania. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie układały na bułkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadały wszystko z apetytem.

II miejsce Bartka w konkursie plastycznym

Bartek Naskręt wziął udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Kominiarz przynosi szczęście” organizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. W kategorii wiekowej do lat 6 zajął II miejsce.

Gratulujemy!

Tygryski z wizytą w bibliotece

Dnia 7 maja dzieci z grupy ,,Tygryski” wybrały się do biblioteki. Podczas wizyty zwiedziły ją, zapoznały się z książkami, które się tam znajdują oraz obejrzały ilustracje w wybranych przez siebie książkach. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca, jak należy się w bibliotece zachowywać oraz co należy zrobić, aby wypożyczyć książkę. Na koniec przeczytała dzieciom bajkę pod tytułem ,,Lwia Straż”. Wizyta ta sprawiła dzieciom ogromną radość. Pełne wrażeń wróciły do swojej sali, gdzie narysowały postacie z wyżej wymienionej bajki. To było wspaniałe spotkanie!

Misie i Żabki w bibliotece

Misie i Żabki odwiedziły bibliotekę szkolną z okazji Dnia Bibliotekarza. Były pod wrażeniem ilości książek. Złożyły również pani bibliotekarce życzenia z okazji nadchodzącego święta.

Patriotycznie u Tygrysków

Miesiąc maj dostarcza możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju oraz symboli narodowych. W piątek, 30 kwietnia, dzieci z grupy ,,Tygryski” rozmawiały o majowych świętach państwowych. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn-Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci otrzymały również kotyliony w biało-czerwonych barwach. Następnie wykonały pracę plastyczną związaną z flagą Polski. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał dyplom ,,Małego Polaka”.

Misie i Żabki – mali patrioci

Dnia 30 kwietnia dzieci z grup Misie i Żabki rozmawiały o patriotyzmie w związku ze zbliżającymi się świętami majowymi. Dzieci ubrane w barwy narodowe uczciły te dni wspólnym odśpiewaniem hymnu – Mazurka Dąbrowskiego oraz wykonaniem flag. Przedszkolaki przypomniały sobie także o symbolach narodowych.

Majowe święta

W piątek, 30 kwietnia dzieci uczciły, wyjątkowe dla każdego Polaka, nadchodzące święta majowe. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały prezentację o patriotyzmie, poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie, a na podsumowanie tematyki wykonały godła oraz książeczki o Polsce.

Zwycięzcy konkursu plastycznego „Ozdoba wielkanocna”

Teatrzyk kukiełkowy

Dnia 23 kwietnia grupy Misie oraz Żabki uczestniczyły w teatrzyku kukiełkowym pt. „Legenda o smoku wawelskim” przygotowanym przez panie przedszkolanki. Przedstawienie było podsumowaniem całego tygodnia, w którym rozmawialiśmy o kulturze, operze, teatrze oraz kinie. Dzieci „zakupiły” bilety, zajęły miejsca i z zaciekawieniem przyglądały się toczącej się opowieści. Na koniec wyraziły swoje uznanie brawami.

Dzień Ziemi u Żabek

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci z grupy Żabki doskonale wiedzą, jak dbać o naszą planetę.

Dzień Ziemi u Tygrysków

Tygrysków eksperymenty z wodą

Oto, co udało się osiągnąć przedszkolakom w czasie eksperymentowania z wodą.


Zwierzęta, które dają mleko w wykonaniu Misiów


Mali artyści – Motylki i Kotki


Wielkanoc u Tygrysków

„Wielkanocna ozdoba” – rozstrzygnięcie konkursu

W naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs wielkanocny pod hasłem „WIELKANOCNA OZDOBA”.  W konkursie tym wzięły udział chętne dzieci wraz ze swymi rodzinami. Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie prace były piękne i każdy uczestnik włożył wiele wysiłku i zaangażowania w ich wykonanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom za podjęcie wyzwania.
Oto wyniki:
W grupach młodszych:
I miejsce Lena Tomowiak (grupa ,,Żabki”),
II miejsce ex aequo Weronika Grobelna, Aleksandra Grobelna (grupa ,,Misie”),
III miejsce Maja Apolinarska (grupa ,,Misie”).
W grupach starszych:
I miejsce ex aequo Oskar Gbiorczyk, Aleksandra Gbiorczyk (grupa ,,Tygryski”),
II miejsce Michalina Kazubska (grupa ,,Motylki”),
III miejsce Adam Dorynek (grupa ,,Kotki”).
Wyróżnienia: Wojciech Pawlak (grupa ,,Żabki”), Franciszek Jędrzejczak (grupa ,,Motylki”), Piotr Galik (grupa ,,Tygryski”), Kamil Wawrzyniak (grupa ,,Kotki”).

Serdecznie gratulujemy! 🙂


Wielkanocne jajka Misiów


Palmy Kotków


Odwiedziny zajączka u Misiów


W poszukiwaniu wielkanocnego zająca

Nadeszła wiosna i dużymi krokami zbliżają się święta wielkanocne. Nie sposób nie podtrzymać tradycji poszukiwania wielkanocnego zajączka. Kotki, Motylki i Tygryski przygotowały koszyczki, aby niespodziewany gość mógł zostawić w nich coś smacznego i… udało się.