Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

„Baśnie i legendy z całego świata” to temat przewodni tegorocznych obchodów Międzynarodowego miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka przygotowała dla Was kilka ciekawych konkursów:

• Klasy 1-3 – konkurs plastyczny pt. „Postać z wybranej baśni”. Do wyboru: Księżniczka na ziarnku grochu,
    Królowa Śniegu, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Śnieżka. Technika wykonania prac dowolna
    w formacie A4. Prace do oddania w bibliotece szkolnej w dniach 6-18 października.
  • Klasy 4-5 – test ze znajomości legend polskich w dwóch etapach.
    Etap I w dniach 11-15 października, Etap II w dniach 18-22 października.

Etap I – wymaga znajomości następujących legend: Legenda o krakowskim hejnale, Smok wawelski, Warszawska syrenka, Bazyliszek, Złota kaczka.
    Etap II – wymaga znajomości następujących legend: Lech, Czech i Rus, O Popielu, Janosik, Toruńskie pierniki.
  • Klasy 6-8 – konkurs literacki na stworzenie własnej baśni lub legendy. Prace napisane komputerowo należy oddawać w bibliotece szkolnej do 20 października. Mile widziane ilustracje.