Godło Państwowe

„Popisz się talentem”

„Popisz się talentem”

Tomasz Kurpisz (kl. IV), Mikołaj Złotkowski (kl. IV), Klaudia Klaba (kl. VIIa), Nicole Grześko (kl. VIIa) oraz Zofia Schoepe (kl. VIIb) podjęli się wyzwania, aby sprawdzić swoje umiejętności pisarskie w ogólnopolskim konkursie Popisz się talentem organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Zadaniem uczestników było przeniesienie się w przyszłość w 2021 rok i napisanie reportażu. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych I-IV oraz V-VIII. Warto zwrócić uwagę, że na konkurs napłynęły 4023 prace, tak więc konkurencja była ogromna. Bardzo się cieszymy, ponieważ jednym z 15 laureatów została Zofia Schoepe. Otrzymała Honorowy Dyplom Młodego Autora i to jej praca w nagrodę zostanie wydana przez organizatora w formie publikacji książkowej.

Szkoła natomiast otrzymała tytuł Szkoły wspierającej talenty.

W komisji konkursowej zasiedli Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk), Wojciech Widłak (pisarz), Rafał Witek (pisarz, przewodniczący jury). Oto, co sam przewodniczący napisał o uczestnikach i ich pracach:

„Kręci mi się w głowie od pomysłowości młodych autorów! Ich wizje przyszłości są tak różnorodne, ciekawe i zaskakujące, że trudno było wybrać jedną ulubioną. Na szczęście miejsc na podium mamy aż trzydzieści. Jako juror pragnę powiedzieć, że każde z nich zostało obsadzone w sposób absolutnie zasłużony, a dyskusja poprzedzająca ostateczny wybór laureatów była naprawdę gorąca!”