Godło Państwowe

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia

W związku ze Światowym Dniem Zdrowia na godzinie wychowawczej w klasie 6b gościła Pani Katarzyna Strzelczyk, która jest dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem. W bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom tajniki zdrowego odżywiania. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na co powinni zwrócić szczególną uwagę wybierając produkty spożywcze, jakie jest zapotrzebowanie na energię w codziennych posiłkach, a wszystko to zostało powiązane z koniecznością ograniczenia cukru w spożywanych pokarmach. Uczniowie zdziwili się, ile cukru spożywa współczesny Polak oraz ile cukru znajduje się w popularnych przekąskach, po które sięgają.
Kończąc spotkanie Pani Kasia Strzelczyk omówiła zagrożenia, jakie niesie ze sobą spożywanie zbyt dużej ilości cukru. Najważniejsze jednak, że uczniowie zrozumieli, że zdrowe odżywianie pozwala zachować zdrowie.