Godło Państwowe

Konkurs recytatorski

Zuzanna Kaczmarzyk zwyciężczynią Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

    Dnia 9 marca 2021 roku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas II pod hasłem: „Uśmiechnięte wiersze Tomka Nowaczyka”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie. W tym roku finał konkursu przybrał inną formę. Odbył się zdalnie. Uczniowie wraz z opiekunami nadsyłali filmiki z recytacją wybranego wiersza, autorstwa kościańskiego artysty, pana Tomka Nowaczyka, twórcy książki dla dzieci „Gupik ma szczęście”. Dzieci recytowały wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały, był bardzo wysoki. 

   W konkursie udział wzięło dwudziestu czterech uczestników z dwunastu szkół podstawowych powiatu kościańskiego. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania poezją dziecięcą oraz twórczością lokalnego artysty, promowanie twórczości lokalnych artystów, kształtowanie kultury żywego słowa oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów klas drugich. 

   Miło nam poinformować, że wielki sukces osiągnęła uczennica klasy II naszej szkoły. Jest to  Zuzanna Kaczmarzyk przygotowana przez panią Violettę Borkowską-Wojtkowiak. Godnie reprezentowała szkołę również Katarzyna Kaźmierczak. 

Obu dziewczynkom gratulujemy.