Godło Państwowe

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W KLASACH I-III

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W KLASACH I-III

1 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasy I a, II a i II b dowiedziały się, czym jest tabliczka mnożenia i rozwiązywały matematyczne łamigłówki. Trzecioklasiści natomiast mieli okazję wykazać się znajomością tabliczki mnożenia oraz sprawdzić, jak sobie z nią radzą koleżanki i koledzy podczas wzajemnego odpytywania. Uczniowie klas trzecich bardzo poważnie podeszli do zadania, a ćwiczenia i utrwalanie tabliczki przyniosły duże efekty, ponieważ wielu uczniów otrzymało odznaki Ekspertów Tabliczki Mnożenia za bezbłędne wykonanie zadań. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w dzieciach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.